f Okrug Gornji, Chorwacja, na wyspie Ciovo, w pobliżu Trogiru. żwir. Przeznaczenia Family, Adriatycki
  • Chorwacja

  • Kiedy?

  • Którzy?

  • Mapa
  • Plaże
  • Destynacja do odpoczynku
  • Oferta destynacji

Okrug Gornji – to, co powinniście wiedzieć

Okrug Gornji znajduje się w zachodniej części wyspy Čiovo. Składa się z dwóch typowych miejscowości adriatyckich - Okrug Gornji i Okrug Donji. Wyspa Čiovo jest połączona mostem z antycznym Trogirem, tak więc stanowi część składową miasta. Okrug Gornji jest największą miejscowością na wyspie Čiovo. 
Składa się z kilku części: Saldun (najbliżej Trogiru), zatoka Mavarčica, Businci, Milićevo, Pivetova glavica i stara część miejscowości.

Okrug Gornji jest wyspą czy nie jest? 

Okrug Gornji znajduje się na wyspie Čiovo, która jest połączona mostem z lądem. Tak więc w rzeczywistości jest ona jednocześnie wyspą i lądem. Możecie, bez żadnej opłaty, przejechać samochodem przez most do Trogiru lub do obojętnie którego miasta. Most jest otwarty całą dobę.

Z miejscowości Okrug Gornji możecie pojechać do Trogiru nie tylko samochodem, ale też autobusem i statkiem. Statek odpływa z plaży Copacabana co pół godziny. Także z Trogiru możecie wrócić statkiem do miejscowości Okrug Gornji. Do Trogiru możecie dotrzeć dwiema drogami: przez Žedno lub przez Saldun.

Zarezerwujcie wasze prywatne kwatery w miejscowości Okrug Gornji
OkrugGornji kwatery prywatne

Jak duży jest Okrug Gornji? 

Ma prawie 3 000 mieszkańców. Ta liczba zwiększa się o licznych turystów w czasie sezonu letniego. Jest tutaj kilkanaście restauracji, kilka sklepow, targowisko ze świeżymi owocami, poczta, stowarzyszenie turystyczne, centrum fitnessu, kort tenisowy, szkoła nurkowania, sporty wodne. Okrug Gornji oferuje wam także wiele innych rzeczy. Jest to ulubiona destynacja dla rodzin, ponieważ oferuje przepiękne, idealne dla dzieci plaże.

Co Okrug Gornji może zaoferować? 

Wspaniałe położenie geograficzne: 
Plażę Copacabana o długości 2 km 
dużo małych plaż i ukrytych zatoczek
szkołę nurkowania, surfingu, wioślarstwa
korty tenisowe, centrum fitnessu
wspaniałe restauracje
2 670 godzin słonecznych rocznie
jednodniowe wycieczki na pobliskie wyspy

Przeglądaj więcej