f Marina, Chorwacja, turystycznym, mały port w pobliżu miasta Trogir
  • Chorwacja

  • Kiedy?

  • Którzy?

  • Mapa
  • Plaże
  • Destynacja do odpoczynku
  • Oferta destynacji

Marina, Chorwacja

Doskonałe połączenie słońca, morza, kamienia i człowieka, miejsce, w którym możemy zrelaksować ciało i nakarmić duszę... połączenie starego i nowego, dawne obyczaje i tradycja przenikają się ze współczesnym sposobem życia.

Tutaj doświadczycie czegoś więcej od zwykłego wypoczynku: żeglowanie, nurkowanie, łowienie ryb, bycie samemu sobie kapitanem statku lub jachtu, które wynajmiecie na miejscu są w zasięgu ręki. Bliskość historycznego Trogiru (12 km) i Splitu (36 km) daje wam możliwość, aby w krótkim czasie znaleźć się w miejscu pomników historii kategorii zerowej i jednocześnie miejscu współczesnego nocnego życia z kasynami, klubami nocnymi i dyskotekami.

Jeśli kochacie nastrój starych dalmatyńskich gospod, smaczną rybę okraszoną kropelką domowej produkcji, to nigdzie nie musicie się ruszać z miejsca swojego wypoczynku. Piaszczysta plaża Mariny wraz z przejrzystym morzem i cieniem odwiecznych drzew oliwnych i sosnowych lasów oferuje wam odświeżenie i wzmocnienie w pobliskich restauracjach i barach. Tutaj morze jest najczystsze, wybrzeża i wysepki najbardziej romantyczne, a gospodarze gościnni. Cieszcie się pobytem na wybranym wybrzeżu lub wyspie szczęścia.

Atrakcje

Marina jest położona nad Zalewem Trogirskim w odległości 12 km od Trogiru. Wzdłuż zalewu leżą liczne piaszczyste plaże odpowiednie do wypoczynku i kąpieli. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z XIII wieku pod nazwą Bosoljima. W XVI wieku, alby ochronić swoje posiadłości przed Osmanami, trogirski biskup polecił wybudować twierdzę.

Z ważniejszych pomników historycznych zachowana jest brama z godłem, kościół św. Ivana i renesansowa wieża. W pobliżu miasta znajduje się kościół gotycki św. Luki. Przysiółki wokół Mariny mają historyczno-przemysłowe znaczenie. Marina: Agana ma 140 cumowisk na morzu i 100 składów na lądzie, w których można wynająć łódki. Jest nowocześnie wyposażona i otwarta przez cały rok.

Przeglądaj więcej