f Autostrada Zagreb – Split – Dubrownik
  • Chorwacja

  • Kiedy?

  • Którzy?

  • Mapa

Samochód

 

Travelling to Croatia by car

Autostrada Zagrzeb – Split – Dubrownik

Autostrada z Zagrzebia do miejscowości Ploče (nie została jeszcze dociągnięta do Dubrownika) ma długość 500 km. Podróż autostradą z Zagrzebia do Splitu trwa około 180 minut. Opłata drogowa jest pobierana zależnie od odległości i zależnie od rodzaju środka transportu. Opłatę autostradową można uiścić gotówką lub kartą kredytową.

Opłata drogowa może być zapłacona w walutach obcych według kursu banku gospodarczego Privredna banka Zagreb w dniu płatności. Opłata za podróż autostradą z Zagrzebia do Trogiru wynosi około 25,00 euro za samochód osobowy. Drogowskazy do Trogiru zobaczycie jakieś 30 km za Szybenikiem (zjazd Prgomet).

Do Trogiru (Splitu) możecie dojechać także wzdłuż morza Magistralą Adriatycką (Jadranska magistrala). Wtedy podróż na relacji Zagrzeb - Split trwa około 5 godzin i nie podlega opłacie drogowej. Jeśli jedziecie do Dubrownika, kierowcy jadący na południe muszą się włączyć na Magistralę Adriatycką (Jadranska magistrala), ponieważ autostrada w tej chwili kończy się w miejscowości Ploče. 30 km za m. Ploče trzeba przejechać część sąsiedniej Bośni i Hercegowiny przez miasto Neum. Następnie kontynuować jazdę Magistralą Adriatycką wzdłuż morza.

Odległości  

Relacja Czas jazdy Odległość
Split-Dubrownik 3,5 godziny 224 km
Split-Trogir 30 minut 24 km
Split-Zagrzeb godziny 375,5 km
Split-Rijeka 4,5 godziny 413 km

Przeglądaj więcej