f Vinišće, Chorwacja, apartamenty, spokojnych świąt ...
  • Chorwacja

  • Kiedy?

  • Którzy?

  • Mapa
  • Plaże
  • Destynacja do odpoczynku
  • Oferta destynacji

Vinišće, Chorwacja

Vinisće to małe spokojne rybackie miasteczko położone w przepięknej zatoce nad czystym morzem, w otoczeniu nietkniętej przyrody w odległości 12 km od Trogiru.

Vinisće pierwszy raz wspomina się w dokumentach trogirskiego kapitolu z 1272 roku, chociaż dokładny czas powstania miasta do tej pory nie jest do końca odkryty. Sądząc po ilirskich budowlach i pozostałościach budownictwa rzymskiego, czas powstania miasteczka jest dużo wcześniejszy. W czasie wieków średnich powierzchnia miasta podzieliła się na dwie części - dolną wzdłuż morza - zwaną Biskupija oraz górną wewnątrz lądu - zwaną Opatija.

W mieście znajduje się kilka pięknych kościołów. Kościół Błogosławionej Dziewicy Marii (św. Jurja) w Orihovicy założyli benedyktyni w 1272 roku. W jego pobliżu znajduje się dawny cmentarz z nagrobnymi płytami kamiennymi. Kościół św. Antuna Pandowskiego (Gospe od Karmela) zbudowano w XVIII wieku w samym centrum Visnića. W nowym Kościele Serca Jezusowego znajduje się obraz nieznanego autora z XI wieku. Kościół św. Ivana został wzniesiony w 1332 roku na miejscu, na którym, według legendy błogosławiony Ivan Trogirski cudem ocalił Szibeniczan, którym zatonął statek

W najbliższej okolicy położonych jest kilka zatoczek znanych ze żwirkowych i piaszczystych plaż - Voluja, Ričevo, Vrelo, Stari Trogir, Sićenica. W Vinisću znajduje się kilka sklepów, restauracji i kawiarni, małe centrum nurkowe.

Miejscowość ma również mały port ACI. A po krótkiej jeździe można znaleźć się w Splicie, kulturalnym centrum Dalmacji. Vinisće jest przeznaczone dla miłośników spokojnego rodzinnego wypoczynku w prywatnych pokojach, apartamentach, kwaterach oraz dla osób ceniących prywatność.

Z możliwych aktywności, oprócz kąpieli morskich i słonecznych możemy zaproponować surfing, uprawianie wszelkich sportów, nurkowanie oraz wycieczki łódką. Dla miłośników zabawy i nocnego życia proponujemy odwiedziny w pobliskim Trogirze, Sibeniku, Rogoznicy i Splicie.

Przeglądaj więcej