f Wyspy dalmatyńskie Chorwacja, Hvar, Brač, Pag, Korčula
  • Chorwacja

  • Kiedy?

  • Którzy?

  • Mapa
  • Plaże
  • Destynacja do odpoczynku
  • Oferta destynacji

Czy wiesz, że Chorwacja ma ponad 1000 wysp?

Chorwacja jest krajem tysiąca wysp, dokładniej 1.244, jest więc rajem dla żeglarzy. Na 1.777 km wybrzeża Adriatyku znajduje się 47 zamieszkanych i 652 niezamieszkanych wysp, 78 grzbietów morskich i 389 skał. Każda wyspa jest inna, ma swoją historię i los. 

Wyspa Hvar - wyspą o największej liczbie słonecznych dni rocznie

Wyspa Hvar należy do grupy Wysp Środkowej DalmacjiHvar jest najdłuższą i najbardziej słoneczną wyspą na Adriatyku, a także jedną z najpiękniejszych wysp na świecie. Jest znana z przyjemnego klimatu śródziemnomorskiego, łagodnej pogody w zimie i przyjemnego lata. Miasto Hvar jest najbardziej popularnym miejscem turystycznym na całej wyspie, a także najczęściej odwiedzanym miejscem na Adriatyku. Hvar – miasto z bogatą kulturą i historycznym dziedzictwem oraz piękną architekturą – jest położony w zachodniej części wyspy po jej południowej stronie.

Wyspa Brač

Wyspa Brač jest trzecią co do wielkości wyspą chorwacką i zarówno największą wyspą Dalmacji. Jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych jest Bol, miasto które zostało uznane za zwycięzcę wśród chorwackiej turystyki. Bol jest najstarszą miejscowością na wybrzeżu wyspy i znajduje się w centrum południowej części Brač. Kolejną dobrze znaną miejscowością wyspy jest Supertar. Jest szczególnie znany z pięknych plaż i zatoczek

Wyspa Pag

Wyspa Pag jest jedną z największych wysp Adriatyku.W centrum wyspy Pag znajduje się miasto o tej samej nazwie, które jest najważniejszym kulturalnym i historycznym miejscem na wyspie. Miasto Pag ma doskonałą ofertę turystyczną. Ludzie młodzi mogą się bawić w licznych barach, pubach, klubach, restauracjach i korzystać z innych, również sportowych, atrakcji. 

Wyspa Korčula - wyspą morza, słońca, kamienia i wina

Korčula lub Czarna Korčula, jak ją, ze względu na gęste lasy, nazywali pierwsi przybysze, jest wyspą morza, słońca, kamienia i wina. Liczne zatoki, ciepłe morze i słońce, zdrowa kuchnia śródziemnomorska i gościnność mieszkańców przyczyniły się do tego, że wyspa Korčula stała się interesującą turystyczną destynacją.

 

Innych znanych wyspy w Chorwacji są: Brioni, Cres, Krk, Rab, Vis, Mljet, Lastovo.... 

Przeglądaj więcej