f Brač, Chorwacja, Zlatni rat, kamień, Supetar, Chorwacja
  • Chorwacja

  • Kiedy?

  • Którzy?

  • Mapa
  • Plaże
  • Destynacja do odpoczynku
  • Oferta destynacji

Brač, Chorwacja

Wyspa Brač jest trzecią co do wielkości wyspą chorwacką i zarówno największą wyspą Dalmacji. Ma długość 40 km i 12 km szerokości. Należy do grupy wysp centralnej Dalmacji. Wyspa jest kojarzona z kamieniem budowlanym zwanym Brač, używanym do budowy licznych słynnych budowli na całym świecie, oprócz tego jest znana z wielu atrakcyjnych miejsc turystycznych. Najczęściej odwiedzanymi przez turystów są następujące miejsca: Mirca, Sutivan, Lozisca, Milna, Draćevica, Postira, Bol, Pučišića, Selca, Povlja, Sumartin...

Jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych jest Bol, miasto które zostało uznane za zwycięzcę wśród chorwackiej turystyki. Bol jest najstarszą miejscowością na wybrzeżu wyspy i znajduje się w centrum południowej części Brač. Jest sławne jako centrum surfingowe, które posiada bogatą ofertę sportową. Zakorzenione w tradycji tego miasta życie nocne sprawia, że każdy niezależnie od wieku znajdzie coś adekwatego do swoich upodobań.

Kolejną dobrze znaną miejscowością wyspy jest Supetar. Jest szczególnie znany z pięknych plaż i zatoczek w których można się kąpać, uprawiać sporty wodne lub po prostu cieszyć się słońcem z dala od tłoku i gwaru miasta. W sezonie letnim w mieście Supertar mają miejsce liczne manifestacje, wystawy i przedstawienia, dopełniając atrakcji nocnego życia. Możesz tam doświadczyć wielu niezapomnianych przeżyć, które będą jednym z powodów dla których będziesz chciał powrócić na wyspę Brač. Możesz zdecydować się na pieszą wycieczkę do jaskini Dragonja lub na pustynię Blaca albo wybrać się na spacer do starożytnego kamieniołomu near Skrip, posurfować w kanale przy plaży Zlatni Rat. Możesz również kąpać się korzystając z uroków wyjątkowych plaż i niezliczonych tamtejszych atrakcji.

Zlatni Rat, jedna z najpiękniejszych plaż Adriatyku, znajduje się na wyspie Brač, w mieście Bol. Jest to piaszczysta plaża rozciągająca się na pół kilometra w morze, będąc tym samym jedną z największych atrakcji Morza Adriatyckiego. Kształt plaży i cypla zmienia się w zależności od prądów morskich i pływów. Do Brač można dotrzeć promem, który transportuje samochody ze Splitu do Supetar lub łodzią motorową do Milna i Bol, poza tym można dotrzeć do Sumartin z Makarskiej również promem przewożącym samochody. Powyższe połączenia funkcjonują codziennie.

Przeglądaj więcej