f Mlini, Chorwacja, Dubrownik
 • Chorwacja

 • Kiedy?

 • Którzy?

 • Mapa
  • Plaże
  • Destynacja do odpoczynku
  • Oferta destynacji

  Mlini- to co powinniście wiedzieć i zobaczyć

  Mlini znajdują się na obszarze zwanym Župa Dubrovačka, na obszarze o bujnej roślinności, a od miasta Dubrownika dzieli tę osadę 8 km. Jeśli pragniecie spokojnego wypoczynku i możliwości brania udziału w wydarzeniach dużego miasta, a przy tym preferujecie plaże piaszczyste, przyjedzcie do Mlini.

  Nazwa Mlini pochodzi od młynów, które zaopatrywały wioskę w wodę z Zavrelje. W przeszłości wioska była znana jako Molina. Mlini posiada piękne pachnące parki oraz bogate dziedzictwo kulturowe od czasów starożytnych. Będąc w Mlini, musisz zobaczyć zabytkowe kościoły świętego Rocha i Ducha Świętego. Obecnie Mlini jest jednym z najbardziej rozwiniętych miejsc turystycznych w regionie Dubrownika. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą nurkować, pływać na skuterze wodnym, uprawiać windsurfing, parasailing, jeździć na nartach wodnych, grać w piłkę nożną, siatkówkę, jeździć na rowerze, grać w tenisa, łowić ryby, chodzić na piesze wycieczki i robić mnóstwo innych ekscytujących rzeczy. 

  Jakie są połączenia z Dubrownikiem?

  Mlini znajdują się tylko 8 km od DubrovnikaCo pół godziny kursuje autobus z Mlini do Dubrownika i z Dubrownika do Mlini. Cena za autobus wynosi ca. 3 EUR. Poza tym, Mlini znajdują się tylko 12 km od portu lotniczego Dubrownik. Od Cavtata są oddalone o tylko 10 km, musicie przejechać przez Mlini, jadąc autobusem z Cavtatu do Dubrownika. Jeśli pragniecie odwiedzić także Cavtat, możecie pojechać autobusem, który kursuje z Dubrownika do Cavtatu i zatrzymuje się w Mlini. Autobus kursuje co godzinę.  Wiele statków codziennie wypływa z Mlini na pobliskie wyspy...

   

  Przeglądaj więcej