f Dubrownik-Gorica, 10-15 minut pieszo od Starego Miasta, 5 minut autobusem
  • Chorwacja

  • Kiedy?

  • Którzy?

  • Mapa
  • Plaże
  • Destynacja do odpoczynku
  • Oferta destynacji

Gorica Svetog Vlaha, 10-15 minut pieszo od Starego Miasta, 5 minut autobusem

Gorica Svetog Vlaha to część Dubrownika mająca naprawdę godną pozazdroszczenia lokalizację, wystarczająco blisko, a jednak wystarczająco daleko od Starego Miasta, z pięknym widokiem na otwarte morze. Ta część Dubrownika jest oddalona od centrum o 1-1.5 km i jest świetnie powiązana transportowo (autobus nr 4 kursuje co 20 min., podróż do Starego Miasta trwa 5-10 minut, a cena biletu na 1 godz. jazdy wynosi tylko 1,99 euro). W dzielnicy Gorica Svetog Vlaha możecie miło spędzać czas w licznych kawiarniach będących ulubionym miejscem spotkań młodzieży dubrownickiej. Najpiękniejsza plaża w tej części Dubrownika to przepiękna piaszczysto-żwirowa plaža Bellevue.

Jeśli zamierzacie zarezerwować noclegi wystarczająco blisko Starego Miasta, a nie chcecie korzystać z autobusu, Gorica Svetog Vlaha jest z pewnością rozwiązaniem dla Was.

Autobus & Taxi

Ruch kołowy wewnątrz miejskich murów obronnych, tj. w historycznym centrum Dubrownika jest zabroniony. Jeśli chodzi o ruch kołowy w Dubrowniku wewnątrz murów miejskich, Dubrownik jest świetnie obsługiwany przez taksówki. Postoje taksówek znajdują się przy obu wjazdach do starego centrum, na Ploče i Pile. Numer korporacji taksówkowej to 00385 (0)20 970, dostępny codziennie przez 24 godziny. Warto wiedzieć, że opłata początkowa za jazdę wynosi 25,00 kun (3,33 euro).

Możecie także korzystać z publicznego transportu miejskiego Libertas. Na Pile znajduje się przystanek autobusowy, na którym rozpoczynają trasę niemal wszystkie linie autobusowe w kierunku wszystkich części Dubrownika. Cena biletu na 1h jazdy autobusem wynosi 1,99 euro. Bilet możecie kupić w autobusie (cena 1,99 euro) lub w obojętnie którym kiosku (cena 1,73 euro).

Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie na www.libertasdubrovnik.com

Rozkład jazdy autobusu

Relacja: Autobus numer:
Stari Grad- Lapad 5, 6
Stari Grad- Gruž 1A, 1B, 3, 8
Stari Grad- Gorica Sv. Vlaha 2, 4
Gruž- Lapad 7
Gorica Sv. Vlaha- Lapad 5

Bezpłatny numer do kierowania zapytań i reklamacji: 0800 1910

Przeglądaj więcej